2024 13 birželio
Gaidų pynė '18Naujienos

Kviečia Trečiasis respublikinis muzikuojančių šeimų festivalis „Gaidų pynė“

Rugsėjo 30 d. (sekmadienį), 11 val., muzikuojančios šeimos ir jų gerbėjai, jau tradiciškai, suvažiuoja į Vilniaus B. Dvariono dešimtmetę muzikos mokyklą (T. Kosciuškos g. 13), kur muzikiniais garsais ir džiaugsmingu šurmuliu palydėtas įvyks Trečiojo respublikinio muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“ baigiamasis koncertas.

Kviečiame dalyvauti! Įėjimas nemokamas.

2016 m. startavęs, Šv. Kazimiero ordino organizuojamas festivalis „Gaidų pynė“ tapo vienu gausiausių renginių, kasmet suburiančių muzikuojančias šeimas iš visos Lietuvos. Greta jau žinomų ir ištikimų dalyvių, besikuriančią muzikuojančių šeimų bendruomenę kasmet papildo vis nauji įdomūs ir kūrybingi šeimų ansambliai.

Festivalis siekia atspindėti įvairias muzikos kryptis ir dalyvių kultūrinę patirtį, nesvarbu, ar tai klasikinė, pramoginė, ar liaudies muzika, džiazas ar kitas žanras. Todėl festivalio baigiamojo koncerto programoje – dalyvių pasirodymai trijose kategorijose: akademinės, liaudies ir pramoginės muzikos. Savo pasirodymais žiūrovus džiugins muzikuojančios šeimos iš Jonavos, Klaipėdos, Šakių, Raseinių, Panevėžio, Kėdainių, Alytaus, Viduklės, Utenos, Kauno, Vilniaus.

Šiemet festivalį savo pasirodymu pagerbs muzikų dinastijos atstovės – pianistės prof. Veronika Vitaitė ir prof. Aleksandra Žvirblytė. Dalyvius ir klausytojus taip pat nudžiugins ir LNOBT vadovas, operos dainininkas Jonas Sakalauskas su dukrele Vakare.

Pagrindinė festivalio idėja yra muzikavimo šeimoje tradicijų propagavimas, siekiant, kad muzikinė veikla taptų šeimos ir vaikų gyvenimo turtinimo, džiuginimo, kūrybos ir prigimtinių galių atsiskleidimo šaltiniu. Ši graži šventė taip pat skirta stiprinti šeimos reikšmės suvokimą asmens ir visuomenės gyvenime, ugdyti šeimos narių kūrybiškumą, puoselėti šeimos gyvybingumą ir kultūrines tradicijas, skatinti šeimų bendravimą. Nes šeima yra pats didžiausias stebuklas mums visiems – šeimoje ne tik užaugame, čia mokomės, formuojasi mūsų nuostatos ir vertybės, estetinis skonis, puoselėjamos mūsų tautos tradicijos.

„Grojimas ansamblyje suartina žmones – tai bendri siekiai, troškimai, planai ir svajonės. Norėjau, kad mano vaikaičiams išliktų gražūs prisiminimai apie mūsų praleistas akimirkas muzikuojant. Visai nesvarbu, kuo jie bus užaugę, bet muzika juos lydės visą gyvenimą. Pats muzikavimas praturtina žmogų jausmais, fantazija ir gera nuotaika. Ši tradicija iki šiol gvyva kultūringose tautose, kurių pavyzdžiu mes norime sekti“, – sako vilniečių kornetistų ansamblio Cornet trio įkūrėjas ir vadovas, ilgametis simfoninio orkestro trimitininkas senelis Zigmas Kazlauskas.

Tvirta šeima yra tvirtos valstybės pagrindas, tad ir festivalio šūkis skelbia – „Muzikuojanti šeima – darni šeima. Darni šeima – stipri valstybė“.

Ši nuostata ypač aktuali Atkurtos Lietuvos 100-mečio paminėjimo kontekste, nes šeimos institutas yra pamatinė visuomenės vertybė, užtikrinanti tiek šeimos narių, visų kartų, tiek ir valstybės kuriamos gerovės stabilumą.

Tad, švęsdami atkurtos Lietuvos šimtmetį, pasidžiaukime gražiomis ir kūrybingomis muzikuojančiomis šeimomis!

Atvykdami į smagią šeimos šventę, drauge pasikvieskite ir savo šeimos narius, ypač vaikučius, ar draugus.

Nuoširdžiai Jūsų lauksime!