2024 13 birželio
Gaidų pynė '17Naujienos

Maloniai kviečiame į popietę su muzikuojančios Čepulių šeimos ansambliu

Lapkričio 19 d. 15 val,. Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka, Meno erdvė, 5 aukštas

Į Muzikuojančios Čepulių šeimos ansamblio koncertą kviečia Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka:

Tęsiame pažintis su muzikuojančiomis šeimomis, su muzikuojančių šeimų ansambliais. Šį kartą svečiuosis ir koncertuos vilniečių Čepulių šeimos ansamblis – Asta Čepulienė, Gintaras Lazdinis, Daumantas Čepulis, Skomantas Čepulis, Austėja Čepulienė, Deimantė Lazdinytė, Ugnė Lazdinytė.

„Mums svarbiausia nepamiršti savo šaknų, mokėti jas vertinti ir puoselėti. Liaudies dainoje, šokyje telpa ir dera stiprybė, visa gyvenimiška išmintis ir subtilus jausmingumas. Vaikystėje mus visus lydėjo muzika šeimos šventėse, susibūrimuose. Dainavo ir šoko močiutė, mama, tetos, dėdės. Dabar muzikuoja visa draugiška ir didelė šeima, mėgsta liaudies ir klasikinę muziką,  pagal papročius su dainomis švenčiame šeimos ir kalendorines šventes“. – taip sako muzikuojančios Čepulių šeimos ansamblio siela, vadovė ir muzikos mokytoja Asta Čepulienė.

Čepulių  šeimoje muzikuoja veterinaras, muzikos mokytoja, būsimi – informacinių sistemų inžinierius, dailininkas, etnomuzikologė, psichologė, dvi  pianistės – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinės. Ansamblis muzikuoti kartu pradėjo Atgimimo laikais, pirmasis pasirodymas buvo 1993 metais. Šeimos nariai dalyvauja Vilniaus folkloro ansambliuose: „Labingis“, „Nalšia“, „Mindrė“. Daumantas groja Tradicinių šokių klube, rengia vasaros stovyklas. Skomantas su Austėja yra įkūrę „Rana“ grupę, dalyvauja festivalio „Skamba skamba kankliai“ jaunimo programoje. Su skirtingais ansambliais šeimos nariai yra  aplankę daugelį šalių, dalyvavę tarptautiniuose festivaliuose. Dažnai pasirodo „Skamba skamba kankliai“ programoje, „Graži mūsų šeimynėlė“ ir „Gaidų pynė“ konkursuose, koncertuose ir įvairiuose kituose renginiuose.