2024 25 balandžio
Naujienos

Muzikuojančios šeimos ir vėl pasveikins su Tarptautine šeimos diena

Kartu su nubudusia gamta, šlovinančia gyvybės atgimimą, gegužės 15-tąją minime vieną gražiausių pavasario švenčių – Tarptautinę šeimos dieną. Šią šventę, pradėtą minėti nuo 1994 metų Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu, ypatingu muzikuoja nčių šeimų koncertu jau ne vienerius metus paminėti kviečia ir Respublikinio muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“ dalyviai ir svečiai. Kasmet vykusį koncertą trumpam sustabdė pandemija. Tačiau šiemet, gegužės 15 d. (sekmadienį), 14 val., koncertas „Muzikuojame šeimoje“ ir vėl įvyks Kauno valstybinės filharmonijos Mažojoje salėje. Įėjimas atviras visiems ir nemokamas.

Koncertas „Muzikuojame šeimoje“ – pirmasis „Šeštojo respublikinio muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė’2022“ renginys. Jo metu pasirodys praėjusių metų festivalio laureatai – muzikuojančių šeimų ansambliai iš visos Lietuvos, atliekantys įvairių stilių ir krypčių muziką. Drauge su jais koncertuos ir profesionalių muzikų dinastijos, Beinarių šeimos atstovai.
Koncertas prasidės festivalio „Gaidų pynė’20/21“ laureatų pasirodymais. Tarp jų – jaunatviškas Čibirų šeimos ansamblis – Joneta ir Jaunius Čibirai (smuikas ir akordeonas) iš Vilniaus, nostalgiškas ir lyriškas Germanavičių šeimos jaunųjų sesučių Lyjos ir Vėjos kamerinis ansamblis (smuikas ir fortepijonas) iš Viduklės (Raseinių raj.), mąslus Baužų šeimos ansamblis – mama Eva, dukra Andėja ir sūnus Karolis (kanklės ir birbynė) iš Šiaulių, energingas ansamblis Déjà vu – mama Vilma Vilūnaitė, dukros Liepa ir Rusnė Griciūtės (fortepijonas, akordeonas ir fleita), trijų kartų Misiūnų šeimos ansamblis “D4M” – tėtis Darius, dukros Darija ir Domilė, diedukas Juozas (gitara, fortepijonas, fleita ir mušamieji) iš Vilniaus. Kiekvienas ansamblis – savaip unikalus ir įdomus – nudžiugins klausytojus įvairių stilių ir krypčių muzika.

Kasmet koncertą papuošia ir profesionalių muzikų šeimų dalyvavimas, kuriems muzikavimas su šeimos nariais – ir nuo seno puoselėjama šeimos tradicija, ir šeimos narių bendrystės išraiška, leidžianti pasidalinti gražiausiomis emocijomis.
Šiemet koncerto ypatingasis akcentas – garsios Benarių giminės atstovų pasirodymai. Profesionalios muzikos keliu žengiantys didžioji dalis šios giminės narių, istorijos pradžią skaičiuoja nuo a. a. Kauno arkikatedros bazilikos ilgamečio vargonininko, chorvedžio, kompozitoriaus Pranciškaus Beinario. Tarsi lemtis, muziko pašaukimas iš kartos į kartą perduodamas vaikams ir vaikaičiams.

Kauno styginių kvarteto pirmasis smuikas Karolina Beinarytė-Palekauskienė – įvairių koncertų, festivalių, konkursų, meistriškumo kursų dalyvė, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos pedagogė, jos sesė Gertūda Beinarytė-Krunglevičienė drauge su sutuoktiniu Laimiu Krunglevičiumi, Kauno simfoninio orkestro altininkai, – visuomenei jau gerai pažįstami, dažnai koncertuojantys įvairiose Lietuvos ir pasaulio scenose kaip solistai ar kitų ansamblių nariai. Atlikėjai nevengia instrumentus į rankas paimti ir šeimos aplinkoje. Kartu su jais koncerte dalyvaus ir jaunosios kartos atstovės – pianistė Kamilė Palekauskaitė, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos moksleivė (mokytojos Birutės Kumpikienės fortepijono klasė), jau tapusi tarptautinių ir respublikinių konkursų laureate, ir mažoji Paulina Patricija Beinarytė, žengianti pirmuosius smuiko meno pažinimo žingsnius. Koncerto metu Beinarių šeimos ansambliai atliks W. F. Bacho, A. Dvorako, M. Skoryk, J. Hurwitz, A. Carse kūrinius.

Kviečiame pasidžiaugti ypatingu koncertu visai šeimai. Nors profesionalių muzikuojančių šeimų Lietuvoje yra ne viena, pamatyti juos muzikuojančius scenoje drauge pavyksta nedažnai.

Koncertas „Muzikuojame šeimoje“ – sudėtinė Respublikinio muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“, vykstančio jau šeštąjį kartą, dalis. Startavęs 2016 metais, festivalis jau gali pasigirti gausiu partnerių ir gerbėjų iš visos Lietuvos būriu. O pagrindinė jo varomoji jėga yra įvairaus amžiaus – nuo darželinuko iki senjoro – dalyvių jaunatviška energija, entuziazmas, ir kartu siekis išsaugoti tradiciajas, kurias per amžius puoselėjo ištisos kartos. Festivalis siekia paskatinti šeimos narius – vaikus, tėvelius, senelius ir kitus giminaičius – muzikuoti drauge. Renginys skirtas šeimos reikšmės asmens ir visuomenės gyvenime suvokimui stiprinti, šeimos narių kūrybiškumui ugdyti, Lietuvoje muzikavimo namuose tradicijai atgaivinti, siekiant, kad muzikinė veikla taptų šeimos ir vaikų gyvenimo turtinimo, džiuginimo, kūrybos ir prigimtinių galių atsiskleidimo šaltiniu.

Pastarųjų metų ir ypač pastarųjų mėnesių įvykiai pasaulyje dar kartą priminė, koks svarbus yra šeimos narių tvirtas ryšys ir palaikymas. Ieškodami atsakymų į vis dažniau kylančius egzistencinius klausimus, nepamirškime ir muzikos galių, kuri teikia viltį, ramina, guodžia, pakylėja, o muzikavimas šeimoje padeda puoselėti bendrystę.

Festivalio pagrindinis organizatorius – Šv. Kazimiero ordinas (www.ordinas.lt) ir partneriai.
Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba (ltkt.lt)

Maloniai kviečiame! Įėjimas nemokamas.