2024 13 birželio
Gaidų pynė '17Naujienos

Muzikuojančių šeimų festivalis „Gaidų pynė“ ir vėl kviečia dalintis muzikavimo džiaugsmu

Šį pavasarį Lietuvoje prasideda antrasis Muzikuojančių šeimų festivalis „Gaidų pynė“.

Startavęs praėjusias metais, festivalis subūrė gausų būrį muzikuojančių šeimų iš visos Lietuvos ir tapo įsimintinu įvykiu tiek dalyviams, tiek organizatoriams ir žiūrovams. Daugelis ansamblių žavėjo savo entuziazmu, nuoširdumu, noru muzikuoti, bei užsidegimu dalyvauti ir kitąmet.

Festivalio tikslas – puoselėti Lietuvoje šeimos muzikavimo tradiciją, stiprinti šeimos narių tarpusavio ryšius, sudaryti sąlygas muzikuojančioms šeimoms ir jauniesiems atlikėjams įgyti sceninės patirties, kartu su artimaisiais išgyvenant saviraiškos džiaugsmą.

Namai, kuriuose gyvena muzika – yra laimingi namai, nes muzikos garsai labiau nei žodžiai padeda suprasti jausmų pasaulį“ – teigia populiarus atlikėjas Linas Adomaitis. „Tikiu, kad muzikuojančios šeimos yra ypatingai laimingos, nes savo rankose, balsuose ir širdyse neša tą pagrindinę jausmų jėgą. Muzika – tai kažkas neapčiuopiamo, bet labiausiai juntamo, todėl linkiu visoms šeimoms muzikuoti ir gyventi jausmų pasaulyje.“

Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos direktorės Laimutės Užkuraitienės teigimu, – „šeima yra vaiko pagrindinė socializacijos institucija, iš kurios perimamos visos žmogiškosios vertybės – pareiga ir atsakomybė, gėris ir grožis, meilė, tikėjimas. Muzikavimas šeimoje turi didžiulę įtaką meninei vaiko kompetencijai, ne tik lavina jaunąją kartą, bet ir suteikia galimybę bendrame kūrybiniame procese įtvirtinti savivertę siekiant meninio rezultato, stiprina šeimos saitus, skiepija kultūringo laisvalaikio tradicijų puoselėjimą.“

Festivalis vyks visoje Lietuvoje: regioninės dalyvių perklausos – Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose, Palangoje ir Vilniuje; baigiamasis koncertas – rugsėjo 24 d. Vilniuje. Festivalio dalyviai turės galimybę išvykti į koncertines keliones Lietuvos mokyklose, globos namuose, o galbūt pasirodyti ir koncerte Kauno filharmonijoje. Tai leis dalyviams pasidalinti muzikavimo šeimoje džiaugsmu su kitais, pajusti savo veiklos reikšmingumą ir prasmę ne tik savo šeimos rate.

Festivalio pagrindinis organizatorius – Šv. Kazimiero ordinas (www.ordinas.lt). Festivalio partneriai – Baltų kultūros ir mokslo paramos fondas, Vilniaus muzikos mokykla „Lyra“, Vilniaus B. Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykla, Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykla, Kauno J. Naujalio muzikos gimnazija, Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokykla, Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazija, Panevėžio muzikos mokykla, Palangos St. Vainiūno meno mokykla.

Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Kultūros taryba.

Visa informacija apie festivalį, taip pat – Nuostatai, Dalyvių paraiškos forma – svetainėje http://gaidupyne.ordinas.lt/ .

Dalyvių paraiškos priimamos iki kovo 31 d.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Parašykite komentarą