2024 13 birželio
Gaidų pynė '17GalerijosNaujienosVideo

Panevevėžio ir Klaipėdos – Palangos regionų dalyvių pasirodymai: muzikavo ir dideli ir maži

026    Vaizdo įrašus galite žiūrėti: 01; 02; 03;  04

Gražina Dainauskienė, Aldona Juodelienė

Jau antrus metus per Lietuvą vilnija muzikuojančių šeimų festivalio – konkurso „Gaidų pynės“ gijos. Nors žodis „konkursas“ skamba solidžiai ir įpareigojančiai, tačiau dalyvaujantys jame į sceną eina vedini ne vien noro laimėti prizų. Juk muzikuoti su broliu ar sese, tėčiu ar mama – didelis džiaugsmas. Ypač jei yra galimybė tuo džiaugsmu dalintis su kitais.

Kiekvieną pavasarį muzikuojančių šeimų judėjimas suaktyvėja – šalies didžiuosiuose miestuose į festivalio–konkurso „Gaidų pynė“ perklausas renkasi šeimyniniai ansambliai. Viena tokių perklausų žvarbų balandžio mėn. 22 dienos rytmetį vyko Panevėžio muzikos mokykloje. Čia sugužėjo Panevėžio regiono šeimyninio muzikavimo tradicijų puoselėtojai iš Panevėžio, Utenos ir Kėdainių.

Renginys prasidėjo muzikiniu Panevėžio muzikos mokyklos pasveikinimu – Alijošaičių šeimos ansamblis (išilginė fleita ir kanklės) koncertą pradėjo iškilmingais J. Kriegerio Menueto garsais. Po jų scenoje pasirodė Žeižių ir Šukių šeimų bei pusseserių Puodžiūnaičių akordeonistų ansambliai, užpildę muzikos mokyklos salės erdvę akordeono ir sintezatoriaus garsais. Vadovaujami nenuilstančio muzikavimo šeimoje tradicijų puoselėtojo mokytojo Sauliau Palivono, šie ansambliai festivalyje „Gaidų pynė“ dalyvauja jau antri metai.

Nuotaikingai liaudies dainas traukė, pritardami armonikomis ir mušamaisiais, uteniškių ansamblio „Sietynėlis“ jaunieji muzikantai – liaudies tradicijų perėmėjai ir puoselėtojai. „Jie myli liaudies muziką, žavisi armonikomis ir jų repertuaru bei senoviška mūsų krašto instrumento – mažojo būgnelio su pagaliuku grojimo tradicija, – pasakoja ansamblio vadovė, Utenos muzikos mokyklos mokytoja Rima Garsonienė .

Kanklių ansamblis „Ašarėlė“, vadovaujamas Panevėžio muzikos mokyklos mokytojos Rimos Mureikienės, darniu ir ramiu skambesiu nuteikė apmąstymams. Kiek mažesnės sudėties ansamblis „Ašarėlė“, tapęs Muzikuojančių šeimų festivalio-konkurso „Gaidų pynė 2016“ laureatu, šiemet padidėjo – drauge su dukromis panoro muzikuoti ir mamos.

Koncertą Panevėžyje užbaigė artistiškas ir charizmatiškas vokalinis ansamblis „Aš ir tu“. Ansamblis yra nuolatinis Kėdainių miesto, aplinkinių rajono švenčių, koncertų, respublikinių ir tarptautinių festivalių, kuriuose yra organizuojami šeimyniniai pasirodymai, dalyvis, ne kartą laimėjęs diplomanto ar nominanto vardą. 2016 m. festivalio-konkurso „Gaidų pynė“ finale ansamblis pelnė „Artistiškiausio kolektyvo“ nominaciją.

Balandžio 30 d. džiaugsminga šeimynų muzikavimo nuotaika persikėlė į Palangos St. Vainiūno meno mokyklą, kur pasirodė Klaipėdos – Palangos regiono festivalio „Gaidų pynė“ dalyviai. Nors puikus oras ir išsiilgti saulės spinduliai visus viliojo į pajūrį, – juokavome, kad ant Palangos tilto susirinko visi mūsų potencialūs žiūrovai, – mokyklos salėje netrūko šeimų ansamblius palaikančiųjų geros nuotaikos ir džiaugsmingo šurmulio.

Dalyvių pasirodymus muzikiniu prisistatymu pradėjo Žvaliauskų šeimos ansamblis „Žvalučiai“ muzikavimą šeimoje puoselėjančių inžinieriaus ir tarnautojos šeima iš Klaipėdos – tėtis Alvydas, mama Asta ir trys vaikučiai – dukra Adelė, sūnūs Jokūbas ir mažasis Leonas, kuriam vos tik treji metai.

Džiaugsmingais plojimais buvo sutiktas ir Butkevičių šeimos pasirodymas. Ansamblio ašis – jaunasis Karolis patraukė visų dėmesį scenoje retai matomu instrumentu – skrabalais. Broliui klumpėmis pritarė mažoji sesė Barbora ir mama Aušra, kuri, būdama profesionali dainininkė, džiazinio dainavimo pedagogė, šį kartą grojo akordeonu.

Džiugią nuotaiką pratęsė Ogarkovų šeimos ansamblis „Yufi“ – praėjusių metų Muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“ dalyvis, nominuotas už nuoširdžiausią pasirodymą. Šeimos, kuri atvyko iš Lipecko ir laikinai gyvena Klaipėdoje, vaikai noriai muzikuoja kartu, koncertuoja įvairiuose jaunimo centro organizuojamuose koncertuose.

Koncertą užbaigė tėčio Dano, profesionalaus muzikanto, ir sūnaus, Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos penktoko Manto Pyrago duetas, kuris atliko solidžią italų kompozitorių (Renato Carosone, Francesco Paolo Tosti, Luigi Denza) vokalinės muzikos programą .

Dalyviams nepagailėta pelnytų plojimų, nuoširdaus palaikymo. Koncertai neprailgo. Ir dalyviai neskubėjo skirstytis – įsiamžinę foto akimirkose noriai bendravo su kitų ansamblių atstovais, renginio organizatoriais, atrankos vertinimo komisijos nariais. Vertingos pastabos po pasirodymų padės tobulėti ir dar tvirtesniais skambesiais įsipinti į bendrą muzikuojančių šeimų būrį rudeniop Vilniuje vyksiančiame konkurse.

FestivalįGaidų pynė“ organizuoja Šv. Kazimiero ordinas (www.ordinas.lt) drauge su partneriais.

Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Kultūros taryba.

Parašykite komentarą