2024 25 balandžio
Gaidų pynė '18NaujienosPerklausos

Puikūs muzikuojančių šeimų pasirodymai koncerte-perklausoje Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje

Muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“ renginiai vyksta vienas po kito. Gegužės 26 d. Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje susipažinti ir pakoncertuoti susirinko tiek nauji, tiek jau ankstesniais metais dalyvavę šeimų ansambliai. Festivalis „Gaidų pynė“ šiemet rengiamas jau trečiąjį kartą. O šis koncertas – antrasis festivalio renginys. Pirmasis – 2017 metų festivalio laureatų ir profesionalių muzikantų Grigų šeimos pasirodymas įvyko Kauno valstybinėje filharmonijoje gegužės 13 d. ir buvo skirtas Tarptautinei šeimos dienai paminėti.

Festivalis – unikali proga atrasti ir išgirsti nuostabias, kūrybingas Lietuvos šeimas. Koncerte skambėjo įvairios sudėties ansamblių, įvairaus amžiaus jų narių atliekama skirtingų krypčių muzika – pramoginė, liaudies, akademinė.

Dalyvių pasirodymus stebėjo geranoriškai nusiteikusi komisija – muzikologė, LMTA dėstytoja Virginija Apanavičienė, operos solistė, edukatorė Sofija Jonaitytė, Vilniaus B. Dvariono desšimtmetės muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Auksė Stankevičienė bei Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos mokytoja metodininkė Sonata Pakutkienė atidžiai klausėsi ansamblių pasirodymų pasiruošę patarti ir padėti, kad muzikavimas dalyviams suteiktų dar daugiau džiaugsmo.

Koncertą pradėjo mažiausieji, vos pirmus žingsnius scenoje žengiantys atlikėjai su mamomis, broliais ir sesėmis – Rasa Kavaliauskaitė su mama Agne (Vilnius), Kipras Makutis su mama Daiva Kėdainiai), Rusnė ir Simona Matelytės su mama Jurgita (Kaunas), jaukus šeimyninis kvartetas Benas, Emilija ir Simas Piliuginai su mama Irma (Kaunas). Toliau pasirodė jau labiau patyrę: vokalinis ansamblis „Broliai“ – Aistis, Ugnius, Tauras ir Naglis Gudžiūnai su mam Joana (Jonavos raj.), kanklininkių ansamblis „Ašarėlė“ – Elzė, Urtė, Erta Dambrauskaitės ir Rugilė Jakštaitė (Panevėžys), Ogarkovų šeimos ansablis „Yufi“  – Irina, Julija ir Fedor Ogarkovai (Lipeckas / Klaipėda), Lyja ir vėja Germanavičiūtės (Raseinių raj.). Koncertą užbaigė fortepijoninis duetas iš Kaipėdos „Piano-forte“ – mama Vaiva Purlytė ir dukra Karolina Jurkutė – ansamblis jau pelnęs ir ne vieną tarptautinį apdovanojimą.

Gražu girdėti ir matyti, kaip šeimos bendrauja scenoje, kaip mėgaujasi tuo, ką groja. Muzikuodamos jos padeda išsaugoti meilę širdyse. Ir ne tobulas kūrinio atlikimas čia svarbiausia, o tas džiaugsmas, kurį šeimos nariai patiria būdami kartu. Būtent jį matyti, tapti to džiaugsmo dalimi yra nepakartojamas jausmas. Jokių ypatingų papildomų efektų, bet kartais ašarą braukė ir komisijos nariai.

Šiandien, nuolatinio skubėjimo ir įtampos amžiuje, kai itin pasigendame glaudesnio bendravimo, dvasinio ryšio, kūrybinio džiaugsmo, muzikavimas šeimoje, suburiantis šeimos narius ir padedantis mažinti atotrūkį tarp tėvų ir vaikų, yra ne tik šeimos saitų stiprinimo, jaunosios kartos ugdymo, šeimos kultūrinių tradicijų puoselėjimo, bet ir reikšminga kultūringos visuomenės ugdymo priemonė.

Rugsėjo 30 d. Vilniaus B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje įvyks baigiamasis Muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“ koncertas, kurio metu pasirodys apie 20 šeimų ansamblių. Iki rudens dar yra laiko ir pailsėti ir pamuzikuoti. O vasarą dar susitiksime ir kituose festivalio „Gaidų pynė“ renginiuose.