2024 25 balandžio
Gaidų pynė '16Naujienos

Šeimų ansambliai savo muzika praskaidrino globos namų kasdienybės rutiną

Muzikuojančių šeimų festivalis-konkursas „Gaidų pynė“ pirmąsias šalto ir tamsaus gruodžio dienas užpildė muzika ir šypsenomis. Gruodžio 1-ąją ir 4-ąją dienomis surengti du koncertai: Panevėžio Šv. Juozapo globos namuose ir Dotnuvos slaugos namuose.

Beveik visi gruodžio 1-osios dienos koncerte pasirodę ansambliai – iš Panevėžio muzikos mokyklos. Tai kanklių ansamblis „Ašarėlė“ – sesės Elzė ir Urtė bei jų draugė Rugilė, festivalyje „Gaidų pynė“ pelnęs trečiąją vietą ir laureato vardą, Mariaus Cechanavičiaus ir dukros Saulės ansamblis „Saulėtos marios“, festivalyje apdovanotas originaliausiojo titulu, ir Panevėžio muzikos mokyklos mokytojo Saulius Palivono suburti keturi akordeonistų ansambliai.

Visus koncerte pasirodžiusius ansamblius Šv. Kazimiero ordinas apdovanojo knygomis apie Lietuvos istoriją, o Šv. Juozapo globos namų vadovai kiekvienam muzikantui įteikė po Kalėdinį rankų darbo angelą.

Į koncertą susirinkę globos namų gyventojai labai džiaugėsi šeimų pasirodymais. „Nuostabu, kad vis dar galite suvesti vaikus bendram muzikavimui, dabar tai vis rečiau įvyksta. Kartu ir neįtikėtina, kad vaikai sugeba šitaip groti ir smuiku ir akordeonu, kad turi tokius miklius pirštus“, – stebėjosi viena iš žiūrovių, Elena.

Galimybe pasiklausyti muzikos džiaugėsi ir vyriausias globos namų gyventojas, 101-erių metų Anicetas Leipus. Pagyręs jaunuosius muzikantus, Anicetas prisipažino, kad pats geriausiai prisimena tarpukario muziką. Čia pat išsitraukęs lūpinę armonikėlę, jis pagrojo trumpą melodiją – pasirodo, senolis pats jau 90 metų groja armonikėle.

O gruodžio 4 d. (sekmadienį) pasiklausyti muzikuojančių šeimų koncerto susirinko Dotnuvos slaugos namų gyventojai ir personalas. Padainuoti atvyko du šeimyniniai mamų ir dukrų ansambliai, kurie muzikos garsais užpildė nedidelę globos namų salę. Nuostabiais balsais lietuvių liaudies dainas, tarp jų ir Advento, sudainavo Ona Auškalnienė ir Rūta Auškalnytė, festivalyje „Gaidų pynė“ nominuotos už geriausią sceninį įvaizdį.

Ona Auškalnienė pasakojo, kad juodvi su dukra Rūta dainuoja Akademijos folkloro ansamblyje „Seklyčia“, ir džiaugėsi, kad Muzikuojančių šeimų festivalis-konkursas „Gaidų pynė“ paskatino jas dainuoti drauge. Gyvai bendraudama su auditorija, Ona Auškalnienė čia pat salėje atpažino dvi Jadvygas – Dotnuvos slaugos namų gyventojas, kurios kadaise taip pat buvo „Seklyčios“ dainininkės.

Šiltai žiūrovai sutiko ir kitą muzikuojančią šeimą – vokalinį duetą „Aš ir tu“, kurio narės – mama Daiva Makutienė ir dukra Vytautė Makutytė sudainavo keletą populiarių estradinių dainų, tarp jų – Romo Dambrausko „Angelas“ ir Leonardo Coheno „Aleliuja“. Festivalyje „Gaidų pynė“ nominuotas už artistiškiausią pasirodymą, ansamblis ir dabar uždegė publiką nuoširdžiu bendravimu. Susižavėjimo plojimų sulaukė mamos ir dukros duetą netrukus papildęs dar vienas ansamblio narys – mažasis Kipras.

Koncerte dalyvavę Šv. Kazimiero ordino Didysis Magistras ir Kėdainių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovė Danguolė Avižiuvienė džiaugėsi, kad festivalio „Gaidų pynė“ dalyviai apsilankė Dotnuvoje ir linkėjo jiems kūrybinės sėkmės, o visai Dotnuvos globos namų bendruomenei – gražių artėjančių Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų.

Šie pasirodymai – labdaringų Muzikuojančių šeimų festivalio-konkurso “Gaidų pynė” dalyvių koncertų dalis, kuriais siekiama pasidalinti muzikavimo džiaugsmu su socialiai labiausiai pažeidžiamomis mūsų visuomenės grupėmis – vaikais, likusiais be tėvų globos, neįgaliaisiais ir seneliais.

Festivalį organizuoja Šv. Kazimiero ordinas. Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros ministerija ir Kultūros taryba.

Parašykite komentarą