2024 20 gegužės
Gaidų pynė '16Naujienos

Tamsų lapkričio vakarą – šviesus koncertas Vilniaus SOS Vaikų kaimo auklėtiniams

Nors Muzikuojančių šeimų festivalio-konkurso „Gaidų pynė“ finalinis koncertas jau įvyko, bet Festivalio renginiai dar tęsiais. Lapkričio 24 dieną, Vilniaus SOS Vaikų kaime esančiame darželyje „Giliukas“, mažiesiems klausytojams pasirodė trys festivalyje dalyvavę muzikuojančių šeimų ansambliai, kurių sudėtyje – ir jauniausi festivalio atlikėjai.

Pirmieji pasirodė „Kornetistų trio“ – senelis Zigmas Kazlauskas ir jo anūkai Onutė Repečkaitė ir Antanas Repečka. Pasak ansamblio iniciatoriaus, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos mokytojo, trimitininko Z. Kazlausko – „ansamblis nors dar labai jaunas, bet daug žadantis“. Muzikuojančių šeimų festivalyje-konkurse „Gaidų pynė“ ansamblis buvo nominuotas už įdomiausią muzikinio kūrinio interpretaciją. Atlikę savo programą, muzikantai pasveikino mažuosius klausytojus su artėjančiomis žiemos šventėmis ir, lydimi klausytojų plojimų, sugrojo populiarią Kalėdinę dainą „Jingle Bells“.

Šventinę nuotaiką siekė įžiebti ir „Linksmieji trimitai“, tarp kitų kūrinėlių atlikę ir Johnny Marks dainą „Rudolph the Red-Nosed Reindeer“. Šis ansamblis – tėtis Vladimir Školnyj ir sūnus Jonas Školnas, jau turi nemažą koncertinę patirtį. Jonas koncertuoti pradėjo būdamas ketverių ir dabar, būdamas septynerių, jis jau yra pelnęs ne vieną apdovanojimą ir diplomą už muzikinę veiklą. Ne išimtis ir „Gaidų pynė“ – šiame festivalyje-konkurse ansamblis tapo II vietos laureatu.

Gerą nuotaiką ir džiaugsmą savo muzika dovanojo ir drauge nuo 2015-ųjų grojantys Naujosios Vilnios muzikos mokyklos auklėtiniai – broliai Serafimas (birbynė) ir Juzefas (akordeonas) Tomaševičiai. Tiesa, daugelis vaikų neatpažino birbynės, kuria grojo Serafimas ir spėjo, kad tai galėtų būti fleita, bet renginį vedusi operos solistė Sofija Jonaitytė mažuosius klausytojus supažindino su kiekvienu instrumentu, kuriuo buvo grojama koncerto metu, paaiškino kuo skiriasi duetas ir trio, atkreipė jų dėmesį į skirtumą tarp korneto ir trimito.

Matyti atlikėjus ir girdėti gyvai grojamą muziką mažiems vaikams itin svarbu, tai ne tik vienas iš geriausių kūrybiškumo lavinimo būdų, bet ir puiki priemonė skatinti vaikų pasitikėjimą savimi. Matant savo bendraamžį, mažąjį trimitininką Joną Školną, pradėjusį groti vos trejų, vaikams yra lengviau įsidrąsinti pradėti muzikuoti ir patiems.

Po koncerto S. Jonaitytė SOS vaikų kaimo auklėtiniams įteikė ir tris dovanas: Šventojo Kazimiero, dangiškojo Lietuvos globėjo, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalaičio paveikslą, Šarūno Saukos albumą „Mykoliuko diena“ ir kompaktinį diską – LNOBT simfoninio orkestro atliekamą Piotro Čaikovskio baleto „Spragtukas“ muzikos siuitą.

Šis koncertas yra pirmasis iš keleto suplanuotų labdaringų Muzikuojančių šeimų festivalio-konkurso “Gaidų pynė” dalyvių koncertų, kuriais siekiama pasidalinti muzikavimo džiaugsmu su socialiai labiausiai pažeidžiamomis mūsų visuomenės grupėmis – vaikais, likusiais be tėvų globos, neįgliaisiais ir vienišais seneliais.

Festivalį organizuoja Šv. Kazimiero ordinas. Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros ministerija ir Kultūros taryba.

Parašykite komentarą