2024 13 birželio
Gaidų pynė '17Perklausos

Festivalio „Gaidų pynė“ Vilniaus regiono dalyvių koncerte-perklausoje: jau pažįstami ir nauji šeimų ansambliai

Motinos dienos išvakarėse Vilniuje įvyko trečioji muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“ dalyvių perklausa. Joje pasirodė Vilniaus regiono dalyviai.

Įžanginį žodį taręs festivalį „Gaidų pynė“ organizuojančio Šv. Kazimiero ordino vadovas Didysis magistras Henrikas Armoška-Eismontas džiaugėsi, kad šeimos noriai muzikuoja drauge. „Aš pats esu tai patyręs, todėl žinau, kaip svarbu yra vaikams koncertuoti su savo tėvais. Šiandienos pasirodymai yra abipusė dovana tiek vaikams tiek jų mamoms artėjančios šventės proga“, – susirinkusiems klausytojams kalbėjo H. Armoška-Eismontas.

Perklausoje dalyvius vertino kompetentinga komisija. Tai – Šv. Kazimiero ordino kanclerė, muzikologė, LMTA pedagogė Virginija Apanavičienė, choro dirigentas, LMTA docentas Rolandas Aidukas, ordino narė Lina Urnikytė ir Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra“ direktoriaus pavaduotojas ugdymui, docentas dr. Albertas Baika. Komisijos tikslas konkurso metu yra ne tik vertinti dalyvių pasirodymus ir išrinkti laureatus, bet ir padėti šeimoms tobulėti, dalinti patarimus.

Pirmasis pasirodęs Tomaševičių duetas – broliai Serafim ir Juzef, drauge nuo 2015-ųjų grojantys Naujosios Vilnios muzikos mokyklos auklėtiniai. Birbyne ir akordeonu grojantys jaunuoliai „Gaidų pynėje“ dalyvavo ir praėjusiais metais, vėliau su kitais festivalio dalyviais koncertavo Vilniaus SOS Vaikų kaime esančiame darželyje „Giliukas“.

Antrasis ansamblis, „Saulė, Pijus ir draugai“, nustebino išraiškingu kontraboso pasirodymu. Saulė ir Pijus – Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos moksleiviai. Abu turi sukaupę jau nemažą koncertinę patirtį, yra dalyvavę įvairiuose konkursuose ir festivaliuose. Saulė yra koncertavusi daugelyje žymiausių salių Lietuvoje, taip pat su orkestru diriguojant žymiajai Mirgai Gražinyte-Tylai. Pijus ne kartą griežė solo diriguojant Mantui Jauniškiui, Donatui Katkui, Martynui Staškui ir Julijui Geniušui.

Kaip visada pozityviai pasirodė komisijai taip pat jau pažįstamas „Cornet trio“ – senelis Zigmas Kazlauskas ir jo anūkai Onutė Repečkaitė ir Antanas Repečka. Ansamblis – festivalio „Gaidų pynė 2016“ nominantas, apdovanotas už įdomiausią muzikinio kūrinio interpretaciją.

Perklausą užbaigė styginių instrumentų kvartetas iš Alytaus. Mama Ingrida (altas), dukros Gabija ir Erika (smuikas) ir šeimos draugė Barbora (violončelė). Kvarteto narės muzikuoja daug ir aktyviai, noriai dalyvauja festivaliuose, konkursuose, koncertuose, kaip solistės ir įvairių ansamblių sudėtyse. Taip pat visos groja Alytaus muzikos mokyklos simfoniniame orkestre „Svajonė“.

Po pasirodymų visiems dalyviams įteiktos saldžios dovanos, o mokytojai apdovanoti padėkomis už pasiaukojantį darbą ir nuoširdų bendradarbiavimą ugdant muzikuojančias šeimas ir skleidžiant muzikavimo šeimoje idėją. Padėkos įteiktos ir Vilniaus muzikos mokyklos „Lyra“ direktoriui Gintautui Smolskui ir direktoriaus pavaduotojui ugdymui Albertui Baikai už paramą ir bendradarbiavimą organizuojant muzikuojančių šeimų konkursą-festivalį „Gaidų pynė“ 2017.

Baigiamasis festivalio koncertas numatomas rugsėjo 24 dieną Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje.

Festivalį „Gaidų pynė“ organizuoja Šv. Kazimiero ordinas (www.ordinas.lt) drauge su partneriais. Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Kultūros taryba.