2024 13 birželio
Gaidų pynė '17Galerijos

Muzikuojančios šeimos ansambliui – „Bravo!“

Birželio 4-ąją, minėdami Tėvo dieną, Muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“ dalyviai ir organizatoriai atvyko į Vilniaus Senjorų socialinės globos namus muzikos garsais pasveikinti jų gyventojus ir darbuotojus. Koncerto susirinko pasiklausyti beveik 100 klausytojų – senjorai ir personalas.

Koncertą pradėjo Šv. Kazimiero ordino garbės kancleris, muzikas ir poetas Petras Juodelė, šio koncerto iniciatorius, prieš keletą savaičių tapęs šių globos namų gyventoju. Perskaitęs savo eiles ir pasveikinęs publiką, jis dėkojo, kad festivalio dalyviai apsilankė Senjorų socialinės globos namuose ir linkėjo jiems kūrybinės sėkmės, o visai globos namų bendruomenei – gražios Tėvo dienos.

Netrukus muzikos garsais salę užpildė šeimos ansamblis „Saulė, Pijus ir draugai“ mama Birutė Asevičiūtė, dukra Saulė Asevičiūtė ir draugas Pijus Česaitis.

Saulė ir Pijus – Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio meno mokyklos moksleiviai. Vaikai jau yra sukaupę nemažą koncertinę patirtį ir pelnę ne vieną apdovanojimą įvairiuose konkursuose ir festivaliuose. Saulė yra koncertavusi Lietuvos Nacionalinėje Filharmonijoje, Vilniaus Kongresų rūmuose, Chodkevičių rūmuose, Užutrakio dvare, Piano.lt koncertų salėje, Vilniaus Rotušėje su orkestru, diriguojant žymiajai Mirgai Gražinytei-Tylai. Pijus – daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas. 2016 m. konkurse Gradus ad parnassum pelnė Grand Prix, tais pačiais metais tapo prestižinio Balio Dvariono konkurso laureatu. Ne kartą griežė solo su orkestru, diriguojant Mantui Jauniškiui, Donatui Katkui, Martynui Staškui, Juliui Geniušui, Erki Pehk. Kartu su Saule ir Pijumi muzikavo Saulės mama, profesionali pianistė Birutė Asevičiūtė.

Ansamblis sužavėjo publiką tiek atlikimo meistriškumu, tiek atliekamais kūriniais. Jausmų banga klausytojus užbūrė Jules Massenet “Meditacija”, Camille Saint-Saens’o “Gulbė”, o Johannes Brahmso “Vengriškas šokis” ir George Gershwin’o „Plok į taktą“ išjudino net pačius ramiausius. Atlikėjai ne kartą išgirdo susižavėjimo šūksnius – „Bravo!“.

Ansamblio pasirodymą lydėjo vedėjos, LNOBT operos solistės, edukatorės Sofijos Jonaitytės uždegantis publiką ir nuoširdus bendravimas. Dalyvius sveikino ir jiems dėkojo globos namų direktorius Vytautas Gricius.

Po koncerto įvyko dar vienas įsimintinas įvykis – garbiojo senjoro, Šv. Kazimiero ordino garbės kanclerio, muziko ir poeto Petro Juodelės iniciatyva globos namuose buvo atidarytas sienlaikraštis „Senjorų žodis“. Atdarymo ceremonijos metu, Petras Juodelė papasakojo apie savo kūrybinį kelią, jis ir kiti globos namų gyventojai skaitė savo kūrybos eilėraščius. Direktorius Vytautas Gricius pasidžiaugė senjoro Petro Juodelės gražia iniciatyva ir paragino visus globos namų gyventojus įsijungti į sienlaikraščio leidybos procesą.

Šis koncertas yra pirmasis iš keleto suplanuotų labdaringų Muzikuojančių šeimų festivalio “Gaidų pynė” dalyvių koncertų, kuriais siekiama pasidalinti muzikavimo džiaugsmu su socialiai labiausiai pažeidžiamomis mūsų visuomenės grupėmis – vaikais, likusiais be tėvų globos, neįgliaisiais ir vienišais seneliais.

Festivalį organizuoja Šv. Kazimiero ordinas. Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros ministerija ir Kultūros taryba.