2024 13 birželio
Gaidų pynė '17Naujienos

Festivalio „Gaidų pynė“ muzikuojančių šeimų ansambliai dalyvavo Birštono vasaros menų akademijoje

Mokytis, tobulėti, dalyvauti kultūrinėje programoje ir pasisemti įspūdžių – tokiu tikslu saulėtą liepos 29 d. rytą muzikuojančios šeimos – festivalio „Gaidų pynė“ dalyvės atvažiavo į Birštoną, kur jau penktąjį kartą prasidėjo Birštono vasaros menų akademija, organizuojama Lietuvos muzikų sąjungos. Svetingi organizatoriai šiam tikslui pasiekti sudarė puikias sąlygas – turiningoje programoje netrūko nei intensyvių įvairiapusių meistriškumo kursų, nei kultūrinių akcentų, nei šią vasarą šykščiai spindulius dalinančios saulės.

Šiemet Akademijos programoje debiutavo keturi muzikuojančių šeimų ansabliai, kurie turėjo išskirtinę progą pasisemti meistriškumo, gauti naudingų patarimų iš profesionalių muzikantų ir pedagogų bei pasirodyti Akademijos koncertinėje programoje. Tai – Brigita Beinarytė (fleita) ir Kamilė Palekauskaitė (fortepijonas), Zigmas Kazlauskas su anūkais Onute Repečkaite ir Antanu Repečka (kornetai), Jaunius (akordeonas) ir Judita (kanklės) Čibirai, Saulė (smuikas) ir Birutė (fortepijonas) Asevičiūtės.

Diena iš karto prasidėjo meistriškumo pamokomis. Profesine patirtimi su ansambliais dalinosi patyrę profesionalai ir pedagogai – fortepijoninio trio „Kaskados“ narės pianistė doc. Albina Šikšniūtė, smuikininkė prof. Rusnė Mataitytė ir medinių pučiamųjų instrumentų kvinteto Nauji garsai“ obojininkas prof. Robertas Beinaris. Ansamblių nariai taip pat dalyvavo aktoriaus Petro Venslovo scenos kalbos užsiėmimuose – mokėsi interpretuoti S. Moravskio darbų fragmentus, kurie vėliau papildė Akademijos koncertus.

Nuo pat ryto visą pusdienį trukusios intensyvios pamokos po pietų peraugo į improvizuotą koncertą Birštono skulptūrų parke, kuris persipinančiomis ansamblių garsų pynėmis vedė publiką nuo Birštono savivaldybės, vis stabtelint prie „skambančių skulptūrų“, „Eglės“ sanatorijos, Nemuno krantinės ir Kurhauzo link.

Šis koncertas, palydėtas Birštono merės Nijolės Dirginčienės ir Lietuvos muzikų sąjungos prezidentės Audronės Žigaitytės sveikinimo žodžių, trumpais ansamblių ir solistų pasirodymais prie skulptūrų, papildytais S. Moravskio tekstų skaitymais, oficialiai ir pradėjo Birštono vasaros menų akademiją. Improvizuotame koncerte maratone „Skambančios skulptūros“ drauge su muzikuojančių šeimų ansambliais dalyvavo ir Palangos St. Vainiūno meno mokyklos auklėtiniai akordeonininkai M. L. Lizzi ir A. Benetis bei profesionalūs muzikai: akordeonistų trio „Indeed“ (L. Salijus, S. Veverskytė ir L. Katinas), akoredeonistai A. Benetis, N. Bakula, K. Čekauskaitė, A. Rimgailaitė, duetas R. Ungurs (akordeonas) ir Ž. Ovsiukaitė (smuikas), Klaipėdos universiteto akordeonų trio (V. Karnickis, G. Karnickė, A. Beržonskis).

Daugiau kaip dvi valandas užtrukusi muzikinė kelionė baigėsi Kneipo terapijos parke (prie Birštono Kurhauzo) kariliono muzikos koncertu, kur programą atliko karilionininkai Kazimieras Arvydas Karaška ir Veronika Girininkaitė, obojininkas Robertas Beinaris.

Dienos kultūrinę programą vainikavo lauktas koncertas „Moters paslaptys“, kurio metu solistė Ieva Prudnikovaitė ir ansamblis „4Tango“ pakvie pasiklausyti publikos mėgiamų dainų ir arijų, kartu paklajoti Eliziejaus laukais ir pasimėgauti aistringais tango melodijų vingiais.

Neišdildomi įspūdžiai, įsimintini susitikimai, vertinga patirtis, nuostabi muzika, puikios sąlygos – taip vėlai vakare grįždami į namus įvertinome dieną, kuri dovanojo neišsemiamus kultūros klodus, gerą nuotaiką ir jausmą įkvepiantį kūrybingai ir aktyviai veiklai.