Festivalio koncertas Kauno Miko Petrausko muzikos mokykloje
Birželio 8 d., svetingoje Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos salėje įvyko Ketvirtojo respublikinio Muzikuojančių šeimų festivalio-konkurso „Gaidų pynė 2019“ koncertas-perklausa. Jo metu pasirodė septyni šeimų ansambliai, atvykę iš Klaipėdos, Šiaulių, Telšių/Akmenės rajono, Raseinių rajono, bei dvi muzikuojančios šeimos iš Kauno.
Didžioji dalis koncerto-perklausos dalyvių – įvairių muzikos mokyklų auklėtiniai – scenoje vieni kitus pakeisdami muzikavo broliai ir sesės, vieni, ar su tėvais. Jų pasirodymus stebėjo geranoriška vertinimo komisija: Šv. Kazimiero ordino kanclerė, muzikologė, LMTA pedagogė Virginija Apanavičienė, LNOBT operos solistė, edukatorė Sofija Jonaitytė, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos ir Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Gražina Dainauskienė. Koncertą vedė – Sofija Jonaitytė.
Dalyvių pasirodymus pradėjo mamos ir dukros fortepijoninis duetas „Moldavaneska“ iš Klaipėdos.
Dukra Marta Burbaitė, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos moksleivė. Šią mokyklą prieš keliolika metų baigė ir mama Marija. O dabar jos muzikuoja drauge. Ansamblis atliko I. Kočiugovos kūrinį „Moldavaneska“ fortepijonu keturiomis rankomis.
Dukros Saulės Pabarškaitės (violončelė) ir mamos Aistės Pabarškienės (fortepijonas) duetas atstovavo Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklą. Apie muzikavimą šeimoje ansamblio dalyvės sako, – „Muzika sujungia mudviejų sielas, bendras darbas ugdo kantrybę. Kol išmokstam groti – padejuojam, kai pavyksta – koncertuojam.“
Ansamblis atliko A. Grečaninovo kūrinį „Linksmuolis“.
Jau ne pirmąjį kartą Festivalyje dalyvauja „Šeimyninis kvartetas“ – gausi muzikuojanti šeima iš Kauno – mama Irma Piliuginienė (fortepijonas), dukra Emilija (smuikas), sūnūs Simas (smuikas) ir Benas (išilginė fleita, birbynė).
– „Mėgstame įvairių žanrų kūrinius. Svarbiausia, kad muzikavimas teiktų džiaugsmą. Mums tai – svarbios buvimo kartu, malonaus bendravimo ir tuo pačiu tobulėjimo valandėlės, – sako mama Irma.
Daug širdies į savo pasirodymą įdėjo ansamblis „Marija, Mažylis ir Tetuks“, apjungęs net du Lietuvos regionus – Telšius ir Naująją Akmenę.
Sesėms Izabelei Staponkutei ir Marijai Staponkutei–Urbonienei muzikavimas yra veikiau gyvenimo būdas, nei kartkartėmis pasitaikanti veikla. Sesių duetą papildo jų Tetukas Vytautas, kuris, pasak sesių, savo pavyzdžiu ir užaugino vaikuose meilę muzikai ir dainai. Nors Tetukas šiame koncerte nedalyvavo, nekantriai lauksime jo kituose Festivalio koncertuose.
Ansamblis atliko „Aktorių trio“ dainą „Mes nebuvom aukštai“, žodžiai Jono Strielkūno, ir Miguel Gallardo – „Jei tiki“, lietuviškas tekstas Rūtos Lukoševičiūtės.
Ansamblio „Sesės” dalyvės – Austėja ir Medeina Janauskytės (akordeonas, fleita) iš Šiaulių buvo turbūt jauniausios koncerto atlikėjos. Vos rugsėjy pradėjusios muzikuoti kartu, sesės jau dalyvavo festivaliuose, keliuose konkursuose, kur jas lydėjo sėkmė – ne kartą tapo laureatėmis. Sesės muzikuoti mokosi Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje.
Ansamblis atliko Pietro Diero – „Puikiosios dienos“ ir Viktoro Surcukovo – „Jaunasis kaubojus“.
Šiemet net du ansambliai – „Kamerinis ansamblis“ ir duetas „Lyja ir Vėja Germanavičiūtės“ – atvyko iš Raseinių rajono. Abiejų ansamblių dalyves ugdo Raseinių meno mokyklos mokytojai.
„Kamerinis ansamblis” – seserys Julija, Rugilė Nainytės ir Gita Gliaudytė, Gabija ir Emilija Maciukevičiūtės (smuikai, fortepijonas) sujungė dvi šeimas. Visas sesutes jungia pats svarbiausias pomėgis – groti kartu. Ansamblis atliko Wolfgango Amadeus Mozarto Menuetą.
Koncetrtą užbaigė Lyja ir Vėja Germanavičiūtės (smuikas ir fortepijonas). Seserys jau ne kartą dalyvavo festivalyje „Gaidų pynė“ bei pelnė apdovanojimus. O festivalyje „Gaidų pynė’2018“ ansamblis pelnė I-ąją vietą akademinės muzikos kategorijos mėgėjų pogrupyje. Šiame koncerte ansamblis atliko Antono Arenskio – „Neužmirštuolė“.
Visi ansambliai, nepriklausomai nuo dalyvių amžiaus, buvo gerai pasiruošę ir muzikavo labai nuoširdžiai ir atsakingai. Kaip ir kasmet, Festivalio dalyviai kviečiami į Muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė” baigiamąjį koncertą Vilniuje, šiemet įvyksiantį rudenį, rugsėjo 22 d. Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje.