2024 24 liepos
Naujienos

Muzikuojančių šeimų festivalis „Gaidų pynė“ stiprina žmonių tarpusavio ryšius, vienija skirtingas kartas

Besitraukiantis koronavirusas žada viltį Lietuvoje muzikuojančioms šeimoms bei jų gerbėjams ir vėl susitikti festivalio „Gaidų pynė“ renginiuose.

Jau Penktasis respublikinis muzikuojančių šeimų festivalis „Gaidų pynė“ dėl pasaulį ištikusios negandos išsitęsė per dvejus metus ir šiemet žada tęsti savo veiklą. Festivalio tikslas – puoselėti Lietuvoje šeimos muzikavimo tradiciją, stiprinti šeimos narių tarpusavio ryšius, sudaryti sąlygas muzikuojančioms šeimoms ir jauniesiems atlikėjams įgyti sceninės patirties, kartu su artimaisiais išgyvenant saviraiškos džiaugsmą. Tai svarbu ir šeimai ir valstybei. Neveltui Festivalio šūkis – „Muzikuojanti šeima – darni šeima, darni šeima – stipri valstybė!“. (Apie muzikavimo šeimoje naudą skaitykite: http://gaidupyne.ordinas.lt/naujienos/muzikavimas-seimoje-aukstesnis-intelektas-geresne-karjera/

http://gaidupyne.ordinas.lt/naujienos/kodel-muzikuoti-seimoje-yra-puikus-sumanyms/)

Festivalio renginiai – koncertai, susitikimai – planuojami birželio-lapkričio mėnesiais (atsižvelgiant į situaciją, gali būti derinami su nuotolinėmis transliacijomis). Rugpjūčio paskutinį savaitgalį planuojama ir jau ypatingos sėkmės sulaukusi Muzikuojančių šeimų vasaros mokykla Biržuose, organizuojama drauge su partnere Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykla. Vasaros mokyklos dalyviai padedami profesionalių mokytojų, giliau pažins ansamblinio muzikavimo paslaptis, o kartu ugdys šeimos narių kūrybiškumą, puoselės šeimos kultūrines tradicijas, kaups muzikinę patirtį. Vasaros mokyklos programoje – žinomų muzikų ir pedagogų pamokos, paskaitos ir susitikimai su įžymiais žmonėmis, (pagal galimybes) vakaronės, koncertai, kitos edukacinės veiklos, kurios praturtins dalyvius naujomis įsimintinomis patirtimis ir gebėjimais. Na o tradiciškai rugsėjo mėnesį, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje įvyks baigiamasis Festivalio koncertas-konkursas, kurio konkursinės programos dalyviai šiemet bus apdovanoti ir nemenkais piniginiais prizais.

Tikimės, kad Festivalio jau suburtas gausus muzikuojančių šeimų būrys šiemet pasipildys naujomis šeimomis, sulauksime ir dalyvių iš užsienio šalių, o Festivalis taps įsimintinu įvykiu tiek dalyviams, tiek organizatoriams bei žiūrovams.

Festivalio pagrindinis organizatorius – Šv. Kazimiero ordinas (www.ordinas.lt.) ir partneriai.

Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos Kultūros taryba.

Visa informacija apie festivalį, taip pat – Nuostatai, Dalyvių paraiškos forma – svetainėje gaidupyne.ordinas.lt/ .

Dalyvių paraiškos priimamos iki birželio 15 d. Dalyvio (ansamblio) mokestis – 5 eurai.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

http://gaidupyne.ordinas.lt/wp-content/uploads/2021/05/Gaidu-pyne20-21-nuostatai-.pdf

http://gaidupyne.ordinas.lt/wp-content/uploads/2021/05/Gaidu-pyne20-21_dalyviu-paraiska-anketa.pdf