2024 13 birželio
Gaidų pynė '17GalerijosNaujienos

Šalto lapkričio popietę Varėnoje skambėjo muzikos garsai

Lapkričio 17 d. festivalio-konkurso „Gaidų pynė“ laureatai atvyko į žalia miškų skara apsigobusią Varėną ir apsilankė Varėnos globos namuose.

Mažas jaukus globos namų namelis su nedidele gventojų bendruomene nekantriai laukė ir šiltai sutiko svečius. Savo darbus trumpam atidėjo net ir globos namų personalas.

Pamuzikuoti atvyko du muzikuojančių šeimų ansambliai, kurie muzikos garsais užpildė nedidelę globos namų salę, dalinosi savo širdies šiluma, gyventojams dovanojo savo dėmesį ir talentą. Tai festivalio-konkurso laureatai – Styginių instrumentų kvartetas iš Alytaus (mama Ingrida Krikščiūnienė, altas, dukros Gabija ir Erika Krikščiūnaitės, smuikai, bičiulė Barbora Gailiūtė, violončelė, taip pat dalyvavo bičiulė Izabelė Gervelytė, smuikas) ir „Linksmieji trimitai“ iš Vilniaus (tėtis Vladimir Školnyj ir sūnus Jonas Školnas).

Pasirodymus pradėję „Linksmieji trimitai“ ir iš karto įtraukė žiūrovus į muzikinių garsų sūkūrį – nuo baroko iki funk stiliaus. Klausytojus ypač sužavėjo mažojo Jonuko solo atliekama J. S. Bacho Arija, o skambant Jay Livingston, Ray Evans – Que Sera, Sera (Oi, palauk, palauk), priedainį užtraukė visi nedidelės bendruomenės nariai.

Šiltai žiūrovai sutiko ir kitą muzikuojančią šeimą – Styginių instrumentų kvartetą, kuris klausytojus M. K. Čiurlionio Kvarteto c-moll darniu ir ramiu skambesiu nuteikė apmąstymams, o ugningu M. Mores “Tango de Roxanne” pažadino energiją ir uždegė viltį.

Atlikėjams nepagailėta pelnytų plojimų, nuoširdaus palaikymo, jauki muzikinė popietė neprailgo. Koncerto pabaigoje atlikėjams dėkojo globos namų gyventojų atstovai, direktorė Kristina Didikienė, vyr. socialinė darbuotoja Rima Pipienė, o muzikuojančios šeimos pažadėjo dar ne kartą apsilankyti šiuose jaukiuose ir svetinguose globos namuose.

Šie pasirodymai – labdaringų Muzikuojančių šeimų festivalio-konkurso “Gaidų pynė” dalyvių koncertų dalis, kuriais siekiama pasidalinti muzikavimo džiaugsmu su socialiai labiausiai pažeidžiamomis mūsų visuomenės grupėmis – vaikais, likusiais be tėvų globos, neįgaliaisiais ir seneliais.

Festivalį organizuoja Šv. Kazimiero ordinas. Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros ministerija ir Kultūros taryba.