2024 13 birželio
Gaidų pynė '18Naujienos

Muzikuojančių šeimų festivalis „Gaidų pynė“ jau trečiąjį kartą kviečia dalintis muzikavimo džiaugsmu

Lietuvoje prasideda trečiasis Muzikuojančių šeimų festivalis „Gaidų pynė“. Šiemet muzikuojančias šeimas kviečiame linksmai ir siautilingai atšvęsti Atkurtos Lietuvos 100-metį.

Startavęs 2016 metais, festivalis jau gali pasigirti gausiu gerbėjų iš visos Lietuvos būriu. Ši graži šventė skirta stiprinti šeimos reikšmės suvokimą asmens ir visuomenės gyvenime, ugdyti šeimos narių kūrybiškumą, atgaivinti Lietuvoje muzikavimo namuose tradiciją siekiant, kad muzikinė veikla taptų šeimos ir vaikų gyvenimo turtinimo, džiuginimo, kūrybos ir prigimtinių galių atsiskleidimo šaltiniu. Festivalis siekia paskatinti šeimos narius – vaikus, tėvelius, senelius ir kitus giminaičius – muzikuoti drauge. Dainuojančios močiutė ir anūkė, kartu su sūnumi grojantis tėtis ar gausus giminės ansamblis – jau ne kartą žavėjo žiūrovus savo entuziazmu, nuoširdumu, noru bei užsidegimu muzikuoti.

Festivalis vyks visoje Lietuvoje, o baigiamasis koncertas, skirtas Atkurtos Lietuvos šimtmečiui, – rugsėjo mėn. Vilniuje, Vilniaus B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. Festivalio dalyviai taip pat turės galimybę išvykti į koncertines keliones Lietuvos mokyklose, globos namuose, dalyvauti Birštono vasaros menų akademijos mokymuose ir koncertinėje programoje, o galbūt pasirodyti ir žymiausiose Lietuvos scenose. Tai leis dalyviams pasidalinti muzikavimo šeimoje džiaugsmu su kitais, pajusti savo veiklos reikšmingumą ir prasmę ne tik savo šeimos rate.

Festivalyje dalyvaujančioms šeimoms padės tobulėti ir konsultuos žinomi muzikai: choro „Dagilėlis“ vadovas Remigijus Adomaitis, kompozitorius, dirigentas Kazys Daugėla, muzikologė Virginija Apanavičienė, operos solistė Sofija Jonaitytė, dirigentas Rolandas Aidukas, kiti iškilūs Lietuvos menininkai.

Festivalio pagrindinis organizatorius – Šv. Kazimiero ordinas (www.ordinas.lt). Festivalio partneriai – Baltų kultūros ir mokslo paramos fondas, Vilniaus B. Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla, Vilniaus muzikos mokykla „Lyra“, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokykla, Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykla, Kauno J. Naujalio muzikos gimnazija, Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokykla, Šiaulių S. Sondeckio muzikos mokykla, Panevėžio muzikos mokykla, Palangos St. Vainiūno meno mokykla.

Dalyvių paraiškos priimamos iki balandžio 20 d.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Švęskime Lietuvą!

Festivalio “Gaidų pynė 2018” nuostatai (PDF formatu)

Festivalio “Gaidų pynė 2018” dalyvio paraiška (PDF formatu)