2024 27 vasario
Naujienos

“Gaidų pynė’2019” kviečia į muzikuojančių šeimų koncertą Kauno valstybinėje filharmonijoje

Nubudus gamtai, gegužės 15-tąją minime vieną šilčiausių ir gražiausių švenčių – Tarptautinę šeimos dieną. Jau ne vienerius metus paminėti šią šventę kviečia Respublikinio muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“ dalyviai ir svečiai – tradiciniu tapęs koncertas „Muzikuojame šeimoje“ šiemet įvyks Kauno valstybinės filharmonijos Mažojoje salėje, gegužės 12 d. (sekmadienį), 14 val. Įėjimas atviras visiems ir nemokamas.

Šis koncertas – sudėtinė Respublikinio muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“, vykstančio jau ketvirtąjį kartą, dalis. Koncerto metu pasirodys festivalio „Gaidų pynė’2018“ laureatai – muzikuojančių šeimų ansambliai iš visos Lietuvos, atliekančios įvairių stilių ir krypčių muziką.

Žiūrovai galės išvysti ir įvertinti įvairiais muzikos instrumentais grojančius, įvairios sudėties ansamblių pasirodymus, kurių įvairaus amžiaus nariai džiaugsmo ir kūrybingumo šaltinį atranda skirtingų krypčių ir stilių muzikoje.

Tarp jų – įsimintinas ir profesionalus, tarptautiniuose konkursuose nugalėtojų laurus skinantis gitaristų Brolių Poškų duetas, jaukus ir romantiškas, ne vieną kompaktinę plokštelę įrašęs Mamų ir dukrų vokalinis kvartetas, tradicinį folklorą puoselėjančios mama ir dukra – Ona Auškalnienė ir Rūta Auškalnytė, nostalgiškas ir lyriškas Germanavičių šeimos jaunųjų sesučių Lyjos ir Vėjos kamerinis ansamblis, mąslus ir svajingas, aktyviai koncertuojantis kanklininkių ansamblis „Ašarėlė“. Kiekvienas ansamblis – savaip unikalus. Daugelis jau turi kuo didžiuotis – yra dalyvavę respublikiniuose ar net tarptautiniuose konkursuose, sukaupę nemažą koncertinę patirtį.

Koncerto ypatingasis akcentas – žinomų pianistų dinastijos atstovių, profesorių Veronikos Vitaitės ir Aleksandros Žvirblytės fortepijoninis duetas.

Abi – ir mama ir dukra puikiai žinomos atlikėjos, pedagogės, kurių veiklos panorama stebinančiai plati, o kūrybiniai pasiekimai – įkvepiantys. Gastrolės Lietuvoje ir daugybėje pasaulio šalių, Lietuvą garsinančių pianistų ugdymas, darbas tarptautinių konkursų vertinimo komisijose, tarptautinių konkursų ir festivalių organizavimas. Be viso to – mama ir dukra ir dar randa laiko ir muzikavimui namuose duetu. Neretai prie šio ansamblio prisijungia ir anūkas pianistas Paulius Andersson. Atliepiant fortepijono muzikos mėgėjų lūkesčiams, koncerte skambės Sergejaus Rachmaninovo, Džordžo Geršvino (George Gershwin), Manfredo Šmitzo (M.Schmitz) kūriniai.

Kviečiame nepraleisti išskirtinio koncerto! Įvairių muzikos stilių gerbėjams muzikinių atradimų ir pasirinkimų išties netrūks – skambės tiek pramoginės, tiek liaudies bei akademinės muzikos kūriniai.

Maloniai kviečiame! Įėjimas nemokamas.