2024 13 birželio
Naujienos

“Gaidų pynė’2020” prasideda laureatų koncertu Kauno valstybinėje filharmonijoje

Penktąjį respublikinį muzikuojančių šeimų festivalį „Gaidų pynė“ šiemet pradėsime praėjusių metų festivalio laureatų koncertu Kauno valstybinėje filharmonijoje. Tradiciniu tapusio koncerto „Muzikuojame šeimoje“ datą šiemet pakoregavo pasaulinė pandemija, bet muzika šeimose nenutyla ir pandemijos metu.

Apsilankyti muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė’2019 laureatų koncerte, kuris įvyks Kauno valstybinėjes filharmonijoje, kviečiame rugsėjo 5 d. (šeštadienį), 14 val. Didžiojoje salėje. Įėjimas atviras visiems ir nemokamas. Vietų skaičius ribotas.

Koncertas „Muzikuojame šeimoje“ – sudėtinė Respublikinio muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“, vykstančio jau penktąjį kartą, dalis. Tradiciškai koncerto metu pasirodys festivalio „Gaidų pynė“ praėjusių metų laureatai – muzikuojančių šeimų ansambliai, atliekantys įvairių stilių ir krypčių muziką. Kiekvienas ansamblis – įdomus ir savitas. Daugelis jau turi kuo didžiuotis – yra dalyvavę respublikiniuose ar net tarptautiniuose konkursuose, sukaupę nemažą koncertinę patirtį. Kai kurie – jau gerai pažįstami ir Kauno valstybinės filharmonijos lankytojams. Tarp jų – virtuoziškasis Čibirų kamerinis ansamblis – sesuo Judita Čibiraitė (kanklės) ir brolis Jaunius Čibiras (akordeonas) iš Vilniaus, tradicinį folklorą puoselėjančios mama ir dukra – Ona Auškalnienė ir Rūta Auškalnytė iš Akademijos (Kėdainių raj.), nostalgiškas ir lyriškas Germanavičių šeimos sesučių Lyjos ir Vėjos kamerinis ansamblis iš Viduklės (Raseinių raj.), mąslus ir svajingas, aktyviai koncertuojantis kanklininkių ansamblis „Ašarėlė“ iš Panevėžio. Šiemet prie jų prisijungė tvirtu žingsniu muzikos keliu žengiantis muzikuojančių sesių Teresės ir Laurynos Bukyčių fortepijoninis duetas iš Biržų.

Koncerto programoje – profesionalių muzikų – Aistės Bružaitės (kanklės) ir Egidijaus Ališausko (birbynė) muzikuojanti šeima. Abu Lietuvoje ir užsienyje puikiai žinomi atlikėjai, aktyvūs kultūrinio gyvenimo dalyviai, pedagogai, kurių tiesioginis darbas mokyti vaikus ir jaunimą kankliavimo ir birbyniavimo paslapčių, daug dėmesio ir laiko skiria ir savo jaunųjų atžalų muzikiniam lavinimui bei muzikavimo šeimoje tradicijų puoselėjimui. Ališauskų šeimoje – muzika tiesiog neatsiejama gyvenimo dalis. Nuolat girdintys tėvelius muzikuojant, muziką skambančią namuose ir koncertuose, mažieji Akvilė ir Lukas Ališauskai nuo pat mažumės kasdien niūniuoja, dainuoja, pamėgdžioja įvairiausius muzikinius garsus. Akvilė jau turi įgijusi ir sceninės patirties bei nenustygstamai veržiasi savo dainavimu dalintis su publika, o Lukas scenoje dar tik žengia pirmuosius žingsnius.

Koncertą vainikuos šios gražios muzikuojančios šeimos ansamblio „Linksmoji šeimynėlė“ pasirodymas, kurį tarsi maži perliukai papuoš ir mažųjų solistų dalyvavimas. Pasak Aistės Bružaitės – „muzikavimas drauge stiprina mūsų šeimos tarpusavio ryšį ir suteikia labai daug neapsakomo džiaugsmo“.

Kviečiame nepraleisti išskirtinio koncerto! Įvairių muzikos stilių gerbėjams muzikinių atradimų ir pasirinkimų išties netrūks – skambės tiek pramoginės, tiek liaudies bei akademinės muzikos kūriniai.

Žiūrovai galės išvysti ir įvertinti įvairiais muzikos instrumentais grojančius, įvairios sudėties ansamblių pasirodymus, kurių įvairaus amžiaus nariai džiaugsmo ir kūrybingumo šaltinį atranda skirtingų krypčių ir stilių muzikoje.

Maloniai kviečiame! 

Prašome laikytis visų LR vyriausybės patvirtintų Covid-19 prevencijos reiklalavimų – dėvėti apsauginę veido kaukę, laikytis saugaus atstumo (ne mažesnio kaip 1 metras), naudoti dezinfekcijos priemones. Jei jaučiate ligos simptomus, likite namie.

Festivalio rganizatorius – Šv. Kazimiero ordinas (www.ordinas.lt). Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.