“Gaidų pynė’2020” prasideda laureatų koncertu Kauno valstybinėje filharmonijoje

Penktąjį respublikinį muzikuojančių šeimų festivalį „Gaidų pynė“ šiemet pradėsime praėjusių metų festivalio laureatų koncertu Kauno valstybinėje filharmonijoje. Tradiciniu tapusio koncerto „Muzikuojame šeimoje“, paprastai vykdavusio gegužės mėnesį, datą šiemet pakoregavo pasaulinė pandemija, todėl jis įvyks Kauno valstybinės filharmonijos Mažojoje salėje, rugpjūčio 23 d. (sekmadienį), 14 val. Įėjimas atviras visiems ir nemokamas.

Tradiciškai – koncerto metu pasirodys muzikuojančių šeimų ansambliai, atliekantys įvairių stilių ir krypčių muziką. Muzikuodami šeimoje, jų nariai atranda džiaugsmo, kūrybingumo ir tobulėjimo šaltinį. Kiekvienas ansamblis – įdomus ir savitas, daugelis yra dalyvavę respublikiniuose ar net tarptautiniuose konkursuose, sukaupę nemažą koncertinę patirtį. Tarp jų – virtuoziškasis Čibirų kamerinis ansamblis – sesuo Judita Čibiraitė (kanklės) ir brolis Jaunius Čibiras (akordeonas) iš Vilniaus, tradicinį folklorą puoselėjančios mama ir dukra – Ona Auškalnienė ir Rūta Auškalnytė iš Akademijos (Kėdainių raj.), nostalgiškas ir lyriškas Germanavičių šeimos sesučių Lyjos ir Vėjos kamerinis ansamblis iš Viduklės (Raseinių raj.), mąslus ir svajingas, aktyviai koncertuojantis kanklininkių ansamblis „Ašarėlė“ iš Panevėžio,  tvirtu žingsniu muzikos keliu žengiantis muzikuojančių sesių Teresės ir Laurynos Bukyčių fortepijoninis duetas iš Biržų, linksmasis vokalinis trio „Aš ir tu“ ir Urtė Stanevičiūtė iš Kėdainių, uždegantis Svajūno ir Jono Ilčiukų armonikų duetas iš Utenos.

Koncerto programoje ir svečiai iš užsienio – gausi muzikuojanti šeima iš Rygos (Latvija), kurioje muzikavimas su šeimos nariais, muzikavimo šeimoje tradicijų puoselėjimas – iš kartos į kartą perduodama šeimos vertybė. Tai – močiutė pianistė Gunta Melbārde ir anūkės Beatrise ir Liliāna Blumberga, Rygos Jāzeps Mediņš I muzikos mokyklos absolventės, griežiančios smuiku ir violončele. Įvairiuose ansambliuose su močiute Gunta, mama Maija ar dėde Reiniu sesės groja nuo septynerių metų.

Koncertą vainikuos šios gausios muzikuojančios šeimos profesionalusis ansamblis – Guntos Melbārde ir Maijos Blumberga fortepijoninis duetas. Mama Gunta Melbārde ir dukra Maija Blumberga – pianistės, Rygos Jāzeps Mediņš I muzikos mokyklos mokytojos, Latvijoje ir Lietuvoje puikiai žinomos atlikėjos, pedagogės. Gunta Melbārde – šeimos ansamblių įkvėpėja, – dar ir Tarptautinio jaunųjų atlikėjų kamerinių ansamblių festivalio „Muzikuojame drauge“ meno vadovė, Latvijos fondo Muzicējam kopā ar draugiem steigėja ir vadovė, daugelio jauniesiems pianistams ir kamerinio ansamblio dalyviams skirtų knygų ir antologijų bei natų rinkinių sudarytoja.

Kviečiame nepraleisti išskirtinio koncerto!

Įėjimas nemokamas. Vietų skaičius ribotas.

Festivalio rganizatorius – Šv. Kazimiero ordinas (www.ordinas.lt). Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.