2024 27 vasario
Naujienos

Muzikuojančių šeimų koncertas Likėnų reabilitacijos ligoninėje – po „Vilties angelo“ sparnu

Muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“ dalyviai jau kelerius metus džiugina muzikos klausytojus lankydamiesi vaikų, senelių globos namuose ir  dalindamiesi muzikavimo džiaugsmu. Nors Muzikuojančių šeimų festivalio-konkurso „Gaidų pynė“ baigiamasis koncertas jau įvyko, bet Festivalio renginiai dar tęsiais. Lapkričio 15 d. muzikuojančių šeimų ansambliai susirinko nedidelėje, bet labai jaukioje Likėnų reabilitacijos ligoninės geriamo vandens „Likėnai“ biuvetėje (statinys ant mineralinio šaltinio, iš kurio imamas trykštantis mineralinis vanduo) skambiu pavadinimu „Vilties angelas“ ir pakvietė ligoninės pacientus į muzikinę popietę.

Likėnaiunikali vieta šalia Biržų, nuo seno garsėjusi unikalaus mineralinio vandens šaltiniais. Gražiai sutvarkyto parko apsuptyje esantis biuvetės patatas, taką puošiantys meniški žibintai, sutemus ypač gražiai apšviečiantys taką į biuvetę, pasakiško grožio gamtovaizdis, ant biuvetės stogo vandens lašą laikantis Vilties angelas, pastato vidus papuoštas šiauliečių vitražistų Rimvydo Daužvardžio ir Povilo Dobkevičiaus vitražu kuria unikalią aplinkos aurą.

Svečius pasitiko biuvetės šeimininkė Rita Venskūnienė, o netrukus pastatas prisipildė ir muzikai bei muzikantams neabejingų klausytojų – ligoninės pacientų. Juk visi žinome – muzika padeda greičiau pasveikti.

Susirinkusius pasveikino Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos direktorė Ramutė Petronytė, apie Muzikuojančių šeimų festivalį „Gaidų pynė“ ir jo organizatorių Šv. Kazimiero ordiną trumpai papasakojo ordino kanclerė, muzikologė Virginija Apanavičienė.

Koncerte dalyvavo muzikuojančios šeimos – broliukai ir sesutės iš Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos. Daugelis jų Festivalio dalyviai ar net laureatai. Tai brolis ir sesuo Ilja ir Iveta Šakuro (mokytoja Ieva Morkūnaitė), Laurynas ir Mantas Latonai (mokytojai Dalia Šimbelienė ir Pranas Dapšauskas), Lauryna Bukytė (mokytoja Dalia Bukienė). O prie jų prisijungė ir daugiau mokyklos moksleivių ir muzikuojančių šeimų ansamblių – pusseserės Danielė Vaitužytė ir Luka Stakelytė (mokytojos Romualda Butkevičienė ir Dalia Bukienė), Hilarija ir Gabrielė Čeponytės (mokytoja Ieva Morkūnitė), Augustas Zonys (mokytojas Pranas Dapšauskas). Ansambliai dovanojo klausytojams ir nuostabias dainas, ir instrumentinius kūrinėlius drauge su savo širdžių šiluma.

Biuvetės šeimininkė Rita Venckūnienė dėkojo koncerto dalyviams ir organizatoriams už pasirodymus, neslėpė susižavėjimo muzikuojančių šeimų festivalio idėja bei linkėjo sėkmės buriant ir puoselėjant muzikuojančių šeimų bendruomenę.

Mes, festivalio organizatoriai, esame dėkingi Likėnų reabilitacijos ligoninės ir Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos atstovams už partnerystę bei visokeriopą pagalbą, organizuojant festivalio renginius, mokytojams – už laiką ir dėmesį skiriamą ansambliams ir muzikavimo tradicijos šeimoje puoselėjimui.

Festivalis, kurio tikslas – skatinti muzikavimo šeimoje tradicijos atgimimą, ugdyti šeimos narių kūrybiškumą, puoselėti šeimos kultūrines tradicijas, prasidėjęs dar pavasarį, vyko ištisus metus visoje Lietuvoje. O šiuo koncertu Likėnų biuvetėje „Vilties angelas“ festivalio „Gaidų pynė’2019“ programą baigiame ir sakome: iki kitų susitikimų!

Festivalį organizuoja Šv. Kazimiero ordinas. Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros taryba.