2024 13 birželio
Gaidų pynė '18Naujienos

“Muzikuojame šeimoje” – koncertas Kauno valstybinėje filharmonijoje

Kasmet gegužės viduryje minima Tarptautinė šeimos diena jau ne vienerius metus ypatingu koncertu visai šeimai pažymima ir Kauno valstybinėje filharmonijoje. Šiemet toks koncertas įvyks Filharmonijos mažojoje salėje, gegužės 13 d. (sekmadienį), 14 val.

Šis koncertas – sudėtinė Respublikinio muzikuojančių šeimų festivalio „Gaidų pynė“, vykstančio ištisus metus, dalis. Startavęs 2016 metais, festivalis jau gali pasigirti gausiu gerbėjų iš visos Lietuvos būriu. Šis gražus renginys skirtas šeimos reikšmės asmens ir visuomenės gyvenime suvokimui stiprinti, šeimos narių kūrybiškumui ugdyti, Lietuvoje muzikavimo namuose tradicijai atgaivinti, siekiant, kad muzikinė veikla taptų šeimos ir vaikų gyvenimo turtinimo, džiuginimo, kūrybos ir prigimtinių galių atsiskleidimo šaltiniu. Per du metus festivalį pamilo daugelis jo dalyvių, stebinusių žiūrovus ir nuoširdumu, ir kūrybingumu, ir profesionalumu.

Koncerto metu pasirodys festivalio „Gaidų pynė’2017“ laureatai – muzikuojančių šeimų ansambliai iš visos Lietuvos, atliekančios įvairių stilių ir krypčių muziką. Koncerto ypatingasis akcentas – profesionali muzikuojanti Grigų šeima.

Žiūrovai galės išvysti ir įvertinti įvairiais muzikos instrumentais grojančius, įvairios sudėties ansamblių pasirodymus, kurių įvairaus amžiaus nariai džiaugsmo ir kūrybingumo šaltinį atranda skirtingų krypčių ir stilių muzikoje.

Tarp jų – įsimintinas ir profesionalus gitaristų Brolių Poškų duetas bei Alytaus muzikos mokyklos styginių instrumentų kvartetas, energingas ir užburiantis instrumentinis trio „Saulė, Pijus ir draugai“, jaukus ir romantiškas Mamų ir dukrų vokalinis kvartetas, jaunatviškai energingas ir artistiškas styginių instrumentų ansamblis Quartole, tradicinį folklorą puoselėjančios mama ir dukra – Ona Auškalnienė ir Rūta Auškalnytė, nostalgiškas ir lyriškas Germanavičių šeimos ansamblis, skambus ir darnus senelio ir anūkų ansamblis Cornet trio, žaismingas ir ugningas tėčio ir sūnaus duetas „Linksmieji trimitai“, mąslus ir svajingas kanklininkių ansamblis „Ašarėlė“. Koncertuos ir gausi muzikuojanti lietuvių Asakavičių šeima iš Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities Lazdynų (Krasnoznamensko) rajono Pilkalnio (Dobrovolsko) miesto, puoselėjanti lietuvių liaudies tradicijas ir garbingai atstovaujanti Karaliaučiaus krašto lietuvių bendruomenę.

Kiekvienas ansamblis – savaip unikalus. Daugelis jau turi kuo didžiuotis – yra dalyvavę respublikiniuose ar net tarptautiniuose konkursuose, sukaupę nemažą koncertinę patirtį.

Koncerto ypatingasis akcentas – profesionalių muzikantų Grigų šeimos ansamblis. Kauno valstybinio muzikinio teatro koncertmeisteris Povilas Grigas ir jo šeimos nariai – sesuo pianistė Gražina Grigaitė-Zalatorienė ir sūnus altininkas Martynas Grigas jau ne vienerius metus puoselėja šeimos muzikavimo tradicijas. Visi jie visuomenei yra gerai pažįstami dar ir kaip styginių kvinteto „Soavita“ nariai.

Koncerto metu Grigų šeimos ansamblis atliks Johanno Christiano Bacho, Jules Massenet, Vittorio Monti, Astoro Piazzolla kūrinius.

Kviečiame nepraleisti išskirtinio koncerto, įvairių muzikos stilių gerbėjams muzikinių atradimų ir pasirinkimų išties netrūks – skambės tiek pramoginės, tiek liaudies bei akademinės muzikos kūriniai.

Padovanokite sau ir savo šeimai šventinio gegužės savaitgalio popietę – puikią atokvėpio galimybę pasimėgaujant muzika ir smagiai muzikuojančiomis šeimomis.

Maloniai kviečiame! Įėjimas nemokamas.